LOGO ciuchcia

 

Historia Przedszkola...

 

 

 

 

        Przedszkole nr 2 w Jędrzejowie powstało w 1975 roku. Zostało wybudowane przez Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego „Rekord”  i do 1992 roku funkcjonowało jako Państwowe Przedszkole nr 5 w Jędrzejowie, wiele lat również jako Państwowe Przedszkole Ćwiczeń. Po zmianie numeracji placówek przedszkolnych od 1992 roku funkcjonuje jako Przedszkole nr 2. 

       Od początku istnienia do 1999 roku funkcję dyrektora piastował mgr Maciej Kośmider – jeden z nielicznych mężczyzn na tym stanowisku. Od 1999 roku funkcję dyrektora pełni mgr Aneta Cichoń. 

      Tradycją stało się organizowanie uroczystości jubileuszowych z okazji okrągłych rocznic ( 1995 r. ; 2000 r. ; 2005r.; 2010 r. 2015). 14 czerwca 2010 r. z okazji 35-lecia przedszkole otrzymało nazwę „Bajkowa Ciuchcia"). Podczas ostatnich 14 czerwca 2010 r. (35-lecie) przedszkole otrzymało nazwę :Bajkowa Ciuchcia". Jako jedna z niewielu placówek możemy też się poszczycić własnym hymnem (słowa dostępne poniżej) i logo. Imprezy jubileuszowe są obchodzone z udziałem dzieci, władz miejskich i oświatowych, emerytowanych pracowników oraz rodziców i absolwentów przedszkola. Uroczystości tego typu przywołują wiele miłych wspomnień, refleksji i rodzą nowe pomyły do działania.