Zajęcia logopedyczne odbywają się 1-2 razy w tygodniu. Mają one formę pracy indywidualnej lub pracy w małych grupach. Uczestniczą w nich przedszkolaki mające trudności w rozwoju mowy i języka, zaburzenia artykulacji, płynności mówienia oraz dzieci przejawiające trudności w werbalnym i pozawerbalnym komunikowaniu się. Terapia prowadzona jest w oparciu indywidualne i grupowe programy pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Charakter zajęć wyznacza zasada docere et delectare (uczyć bawiąc). Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy dzieci usprawniają aparat artykulacyjny oraz oddechowo – fonacyjny, rozwijają percepcję słuchową, poszerzają umiejętności z zakresu fonetyki, gramatyki i składni języka polskiego.

Zajęcia prowadzi Justyna Bucka – Kowalska.